Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Triathlonista Robert Karaś: Ten rekord można poprawić

Robert Karaś. Fot. FB Robert Karaś

 Robert Karaś 28-letni elbląski triathlonista został mistrzem świata na dystansie potrójnego ironmana – pływanie 11,4 km, jazda na rowerze 540 km, bieg 126,6 km (trzy maratony). W niemieckim Lensahn ustanowił też wynikiem 30 godzin 48 minut i 57 sekund rekord globu.

Do rywalizacji przystąpiło w piątek o godz. 7 ponad 50 zawodników. Na mecie Polak był szybszy od poprzedniego rekordzisty o prawie godzinę. W ubiegłym roku rezultatem 19:44.33 ustanowił rekord świata w podwójnym triathlonie.

W 1990 roku mistrzem globu w double ironmanie (7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu) został Jerzy Górski z Głogowa. Bohater filmu i książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” uzyskał w USA czas 24 godziny 47 minut i 46 sekund.

Przed startem w Lensahn Karaś na swoim Facebooku zacytował katalońskiego długodystansowca, narciarza wysokogórskiego (skialpinista), kolarza górskiego, duathlonistę Kiliana Jornet Burgadę: „Nadszedł czas, by cierpieć, nadszedł czas by walczyć, nadszedł czas, by wygrywać”.

Pochodzący z Elbląga Karaś swój start zadedykował tym najsłabszym i najbardziej potrzebującym, zachęcając do pomagania fundacjom dobroczynnym.

Mogę poprawić ten rekord – powiedział w specjalnym wywiadzie udzielonym Radiu Olsztyn 28-letni triathlonista Robert Karaś.

Posłuchaj wywiadu z prawdopodobnie najbardziej wytrzymałym sportowcem świata

Autor: M.Świniarski, L.Tekielski/PAP

Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Triathlon, mistrzostwo świata, mistrz świata, Robert Karaś
Rekordowa liczba uczestników zawodów triathlonowych w Lidzbarku nad Welem

Pływanie, bieg i jazda na rowerze. Triathlon to dyscyplina, która zrzesza coraz więcej miłośników tego sportu. Już po raz trzeci w Lidzbarku zorganizowano Lotto Triathlon Energy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV