Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tramwaj na Pieczewie. Rozpoczęły się testy nowej linii

Fot. olsztyn.eu

W Olsztynie rozpoczęły się testy nowej infrastruktury tramwajowej . Pierwszy przejazd przebiegł bez większych problemów.

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie rozbudowy trakcji łączącej Pieczewo ze Śródmieściem i Dworcem Głównym. Dziś na nowej linii odbyły się testy. Przejazd był realizowany zarówno tramwajem Tramino, jak i Durmazlarem. Każdy z tych pojazdów ma indywidualne parametry i inaczej zachowuje się na łukach czy przy wjeździe na perony. – Praktycznie nie było większych problemów. Testy będą trwały w następnych dniach. Będą niezbędne pewne korekty, przede wszystkim na krańcówce w Pieczewie – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Nowa tramwajowa linia to przeszło sześć kilometrów podwójnego torowiska z pełną infrastrukturą towarzyszącą wraz z chodnikami i drogami dla rowerów, które zostały poprowadzone ulicami: Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego oraz węzeł przesiadkowy zlokalizowany przy Wysokiej Bramie.

Projekt zakłada również nasadzenia ponad 2,8 tys. drzew.

Redakcja: A. Niebojewska za olsztyn.eu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, linia tramwajowa
Zaduszki Wileńskie w Olsztynie. „To okazja do wspomnień kraju przodków”

Po raz dziesiąty w salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku odbyły się Zaduszki Wileńskie. Pamiątkowe medale otrzymały osoby i instytucje, które do tej pory organizowały spotkania. To wydarzenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV