Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny wypadek na krajowej 16 w okolicach Olsztyna. Zginęły dwie osoby

Fot. Policja Olsztyn / Twitter

Dwie osoby zginęły, a 4 zostały ranne w karambolu na trasie krajowej nr 16 – najważniejszej arterii Warmii i Mazur. Według wstępnych ustaleń policji, zderzyły się ciężarówka, auto dostawcze i samochód osobowy.

Do wypadku doszło na wysokości Kaplityn między Olsztynem a Barczewem. Krajowa 16 jest zablokowana i kierowcy muszą korzystać z objazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ford transit zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Dwaj mężczyźni jadący fordem zginęli, dwaj trafili do szpitala. Niegroźne obrażenia odnieśli także kobieta i dziecko z samochodu osobowego.

Jadące z Olsztyna samochody osobowe kierowane są na drogę serwisową przez Wójtowo do Łęgajn. Z kolei wszystkie pojazdy jadące od strony Mrągowa muszą korzystać z objazdu przez Barczewo, Łęgajny i Nikielkowo. Na miejscu wypadku są policjanci, strażacy i służby medyczne.

AKTUALIZACJA – 15.04.2021

Droga nr 16 ma być nieprzejezdna co najmniej do godziny 12.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, DK-16
Tragiczny wypadek pod Barczewkiem. Są ofiary śmiertelne

Dwoje nastolatków zginęło w wypadku pod Barczewkiem. Auto, którym podróżowała 18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak dziś nad ranem uderzyło w słup energetyczny. Według policji 19-latek kierujący...

Zamknij
RadioOlsztynTV