Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragedia w Górowie Iławeckim. Jedna osoba nie żyje. „To nie był wybuch gazu ale rozległy pożar”

Fot. Adobe Stock

Starsza kobieta zginęła w pożarze budynku wielorodzinnego w Górowie Iławeckim. Wbrew wcześniejszym informacjom, nie doszło tam do eksplozji gazu.

Przyczyną pojawienia się ognia mogło być jednak rozszczelnienie butli z gazem. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśniają biegli pod nadzorem prokuratora.

Informację o tym, że przy ul. Armii Krajowej był wybuch odebrał oficer dyżurny straży pożarnej. Ustalenia na miejscu były jednak inne – powiedział Radiu Olsztyn starszy kapitan Piotr Kowalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że pożarem objęte są dwa mieszkania na 3 piętrze budynku mieszkalnego. Z pożarze zginęła jedna osoba, a pięć zostało ewakuowanych. Na miejscy zdarzenia pracowało jedenaście zastępów straży pożarnej.

Ostatecznie okazało się, że przed pożarem eksplozji nie było.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu gazu, ale na miejscu okazało się, że pożarem objęte są dwa mieszkania. Nie było śladów, które mogłyby wskazywać, że doszło do wybuchu gazu.

Kobieta, która zginęła miała około 70 lat. Ewakuowanym osobom nic się nie stało. Nie mogą jednak, na razie, wrócić do swoich mieszkań. Dwa lokale wymagają kapitalnego remontu.

Dwie osoby przeniosły się do rodzin, jedna spędzi najbliższą noc w internacie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, a dwóm mieszkańcom budynku miasto zapewniło lokale zastępcze.

Burmistrz Górowa Jacek Kostka zadeklarował pomoc poszkodowanym. Budynek został dopuszczony do dalszego użytkowania, ale dwa mieszkania wymagają kapitalnego remontu.

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gaz, Górowo Iławeckie, wybuch, uwaga
Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Brak przypadków koronawirusa tylko w powiecie oleckim

Wykryto 5864 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej – 950 na Mazowszu; zmarły 303 osoby – podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia na...

Zamknij
RadioOlsztynTV