Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragedia podczas interwencji. Agresywny mężczyzna nie żyje

W Wydminach podczas policyjnej interwencji domowej agresywny mężczyzna zaatakował policjantów. Funkcjonariusze musieli użyć broni. 32-latni mężczyzna zmarł po postrzale.

– Do tragedii doszło nocą, gdy policja została powiadomiona o agresywnym mężczyźnie dobijającym się do drzwi jednego z mieszkań. Patrol nie uspokoił 32-latka, który był coraz bardziej niebezpieczny – relacjonowała starszy aspirant Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Swoim zachowaniem zmusił funkcjonariuszy do użycia środków przymusu bezpośredniego i broni. Po tym jak zaatakował policjantów, narażając ich na utratę życia i zdrowia, padł jeden strzał, który okazał się śmiertelny.

00:00 / 00:00

– Trwają czynności procesowe w tej sprawie – poinformował Radio Olsztyn prokurator rejonowy w Giżycku Grzegorz Ryński.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku ustalenia okoliczności, w jakich doszło do użycia przez funkcjonariuszy policji broni palnej oraz okoliczności spowodowania skutku śmiertelnego osoby, która spowodowała tę interwencję policji. Wykonywane są oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchiwani są świadkowie. W trakcie tych czynności zabezpieczane są ślady i dowody.

00:00 / 00:00

Na podstawie zebranych dowodów prokuratura oceni, czy doszło w tym przypadku do jakiegokolwiek przekroczenia uprawnień i czy istniało wyraźne uzasadnienie do użycia broni. Również Komendant Główny Policji na miejsce skierował oficerów Biura Kontroli Komendy Głównej Policji.

37-letnia partnerka zmarłego mężczyzny oraz jej dzieci w wieku 1, 9 i 17 lat zostali objęci opieką psychologów.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w policja, broń, kontrola, interwencja, ważne, uwaga, pilne
Będzie więcej kontroli przestrzegania obostrzeń sanitarnych

Gołdapscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej i inspektorami sanepidu sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają wytycznych sanitarnych związanych z pandemią. Kontrolują m.in. stacje paliw, lokale gastronomiczne i...

Zamknij
RadioOlsztynTV