Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Totus Tuus – Eucharystia

Papież Jan Paweł II. Fot. diecezja sandomierska

W drugiej audycji omawiamy encyklikę „Ecclesia de Eucharistia” – ukoronowanie i kompendium nauczania św. Jana Pawła II o Eucharystii.

„Kościół żyje dzięki Eucharystii” – to pierwsze słowa, a zarazem tytuł encykliki św. Jana Pawła II podpisanej 17 kwietnia 2003 r., w 25-tym, jubileuszowym roku  pontyfikatu. Św. Papież napisał encyklikę, aby przypomnieć autentyczne nauczanie Kościoła o Eucharystii i rozwiać różne wątpliwości, na które są narażeni wierzący, gdy mają do czynienia z błędnymi naukami o Najświętszym Sakramencie.

Eucharystia jest zbyt wielkim darem, ażeby można było tolerować dwuznaczności i umniejszenia

– pisał święty Jan Paweł II. (EE 10).

W audycji wykorzystano fragmenty z przemówienia wygłoszonego podczas spotkania z uczestnikami Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu 1.06.1997 r.

Posłuchaj audycji Totus Tuus

Cykl audycji „Totus Tuus – cały Twój!” poświęcony jest pontyfikatowi św. Jana Pawła II z okazji 100 – lecia urodzin (18 maja 1920). Zapraszają Grzegorz Kasjaniuk i Piotr Patejuk z PROFETO Sercańskiego Dzieła Nowej Ewangelizacji.

red: gk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Św. Jan Paweł II, Piotr Patejuk, Eucharystia, Ecclesia de Eucharistia
Totus Tuus – Cały Twój!

W pierwszej audycji omawiamy Totus Tuus – dewizę papieża św. Jana Pawła II,  kilkakrotnie powtórzoną w jego testamencie. Jest ona cytatem z modlitwy z Traktatu o...

Zamknij
RadioOlsztynTV