Tor dla łyżwiarzy i klub dla piłkarzy. Elbląg stawia na sport
W Elblągu oddane zostały dwa obiekty sportowe – sztucznie mrożony tor łyżwiarsko-wrotkarki i zmodernizowany budynek klubowy Olimpii, który służy piłkarzom i łyżwiarzom.
Oba są nowoczesne i spełniają wymagania wyśrubowane wymagania związane z organizacją profesjonalnych imprez sportowych.
Do ich powstania przyczyniło się Ministerstwo Sportu, które wsparło samorząd dotacjami w wysokości 3 milionów złotych – podkreśla wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.
Oba obiekty przysłużą się rozwojowi łyżwiarstwa i piłki nożnej – uważa wicewojewoda Sadowski.
Gmach Olimpii kosztował ponad cztery miliony złotych, Minister Sportu dołożył do jego modernizacji prawie 1 milion 500 tysięcy złotych. Tor Kalbar kosztował 6 milionów złotych, wsparty został ministerialną dotacją w wysokości także półtora miliona złotych.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski









![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


















