Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Zahorski w Stomilu!

Tomasz Zahorski. Fot. sport.egit.pl

Po 10 latach do Stomilu Olsztyn wraca Tomasz Zahorski. To pierwszy transfer biało-niebieskich przed sezonem 2016/2017.

31-letni napastnik jest wychowankiem Pisy Barczewo. W sezonie 2005/2006 przeszedł z OKS 1945 Olsztyn do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, która występowała w ekstraklasie. Grał m.in. w Górniku Zabrze, MSV Duisburg oraz klubach z ligi amerykańskiej, a ostatnio – w pierwszoligowym GKS Katowice. W dziewięciu meczach w barwach klubu ze Śląska zdobył dwie bramki.

Tomasz Zahorski był reprezentantem Polski. Został powołany przez Leo Benhakkera w 2007 roku. Zadebiutował w sparingu z Węgrami. W kadrze zagrał 13 meczów i strzelił jedną bramkę w spotkaniu z Estonią. Wystąpił też w Mistrzostwach Europy w 2008 roku, rozgrywanych w Austrii i w Szwajcarii. Był to pierwszy turniej o mistrzostwo Starego Kontynentu z udziałem polskich piłkarzy.

Tomasz Zahorski jest pierwszym zawodnikiem, który dołączył przed nowym sezonem I ligi do Stomilu. Wcześniej klub opuścili kapitan Janusz Bucholc i Rafał Remisz. Obaj obrońcy przeszli do Wigier Suwałki. Kontrakty przedłużyli natomiast Piotr Skiba, Rafał Kujawa, Łukasz Jegliński, Jarosław Ratajczak i Paweł Głowacki. Trenerem w sezonie 2016/2017 będzie Adam Łopatko, który zastąpił Mirosława Jabłońskiego.

 

(mswin/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w transfer, Stomil Olsztyn, Tomasz Zahorski, napastnik
Nowy siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn

Umowę z Akademikami podpisał 25-letni przyjmujący - Adrian Buchowski. Zawodnik przez ostatnie trzy sezony bronił barw Effectora Kielce, a rok temu był nawet powołany do szerokiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV