Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Sowiński

Tomasz Sowiński. Fot. CSE „Światłowid”

Olsztynianin zafascynowany historią Warmii. Regionalista. Badacz, kronikarz, reportażysta, poszukiwacz nie do końca zbadanych tropów historii Warmii i Mazur.

Tomasz Sowiński jest autorem serii książek o „Tajemnicach Warmii i Mazur”. Niezwykle skromny pasjonat, który zgłębia tajemnice i ciekawostki tej ziemi, bada, odkrywa i opisuje miejsca i zdarzenia nieznane, jak i nie do końca poznane. Historie, pozornie wyjaśnione, pod wpływem nowych informacji okazują się bardziej zawiłe. Jednak nie ostateczne wyjaśnienie, a ich rozwiązywanie stanowi największą przyjemność dla pisarza. W swoich książkach autor zachęca czytelników do rozważań i wypraw w różne zakątki naszego województwa, które wciąż skrywają wiele tajemnic.

Książki Tomasza Sowińskiego ujawniają wiele historii, a przedstawione fakty i hipotezy wciągają do samodzielnych rozważań, a nawet do poszukiwań. Po ich przeczytaniu, zmienia się spojrzenie na nasze województwo, będące dawniej częścią Prus. Tomasz Sowiński zafascynowany krainą, z którą związał swoje życie zawodowe i rodzinne jest wyjątkową postacią w środowisku ludzi kultury. Tworzy kulturotwórcze wartości regionu Warmii i Mazur.

Laureat tegorocznej nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury. Instytucją wnioskującą o nagrodę było Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.

Posłuchaj audycji Ludzie Kultury

00:00 / 00:00

Audycja powstała przy współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za Centrum „Światowid” w Elblągu

ZOBACZ TAKŻE

  • Konrad LenkiewiczKonrad Lenkiewicz Konrad Lenkiewicz - filmoznawca, krytyk filmowy, felietonista, publicysta periodyków […]
  • Ania BrodaAnia Broda Anna Kowalska pseudonim artystyczny Ania Broda, multi instrumentalistka, autorka […]
  • Henryk CirutHenryk Cirut Olsztyński artysta fotografik, członek Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka, […]
  • Waldemar MierzwaWaldemar Mierzwa Historyk, publicysta, autor i wydawca. Waldemar Mierzwa studiował historię na […]
Więcej w kultura, Tomasz Sowiński
„Nie czas umierać” – 1 000 007 widzów przygód agenta 007!

Dziś milion siódmy widz w Polsce obejrzał najnowszy film z Bondowskiej serii – „Nie czas umierać”. Przypomnijmy, że w pierwszy weekend wyświetlania film zebrał rekordową widownię – przeszło 440 tys....

Zamknij
RadioOlsztynTV