Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Tomasz Gębala: byliśmy w stanie wygrać

Fot. PAP / Zbigniew Meissner

W samej końcówce rozstrzygnął się pierwszy mecz mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, rozgrywanych w Polsce i w Szwecji. Polacy zmierzyli się w nim z Francuzami. Rywale lepiej wytrzymali presję i po wyrównanym spotkaniu ostatecznie zwyciężyli 26 do 24.

Byliśmy w stanie wygrać ten mecz, ale wyszły nasze proste błędy (…) Gdybyśmy byli konsekwentni przez całą drugą połowę, to powinniśmy prowadzić i wtedy straty w końcówce tak by nie bolały. Nie decydował jakiś określony moment, wyszła praca Francuzów przez cały mecz. Było widać ich doświadczenie. W newralgicznych momentach wytrzymali presję

– powiedział rozgrywający reprezentacji Polski Tomasz Gębala.

Dopóki trzymaliśmy się naszego planu, Francuzi nie mogli sobie poradzić ani z naszym atakiem, ani z obroną. To daje nam przeświadczenie, że możemy walczyć z najlepszymi

– dodał.

Biało-czerwoni w kolejnych spotkaniach pierwszej fazy grupowej zagrają w Katowicach ze Słowenią (14 stycznia) i Arabią Saudyjską (16 stycznia). Trzy najlepsze zespoły awansują do kolejnej fazy rozgrywanej w Krakowie.

Tytułu mistrzowskiego bronią Duńczycy. W rundzie wstępnej mecze są rozgrywane w Katowicach, Krakowie (po dwie grupy) oraz Goeteborgu, Joenkoeping, Kristianstad i Malmoe.

Gospodarzami fazy głównej będą Kraków, Katowice, Goeteborg i Malmoe. Od ćwierćfinałów rywalizacja przeniesie się do Gdańska i Sztokholmu. Finał zostanie rozegrany w stolicy Szwecji 29 stycznia.

Mistrzostwa – z udziałem 32 ekip – są etapem walki o awans do igrzysk olimpijskich w Paryżu (2024). Zespoły z miejsc 2-7 automatycznie uzyskają prawo startu w kwalifikacjach olimpijskich. Jeśli Francja, gospodarz igrzysk, ukończy MŚ w czołowej siódemce, zwolni miejsce następnej reprezentacji w kolejności.

Autor: P. Girczys (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna
MŚ piłkarzy ręcznych. Mecz biało-czerwonych z Francją na otwarcie turnieju

Piłkarze ręczni rozpoczynają mistrzostwa świata. Turniej odbędzie się w Polsce i w Szwecji. Biało-czerwoni w pierwszym meczu zagrają w katowickim Spodku z Francją. Początek o 21....

Zamknij
RadioOlsztynTV