Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Tomasz Filimonow: byłem szaleńcem zakładającym Ruch Poparcia Palikota w Olsztynie

Tomasz Filimonow – były już działacz Twojego Ruchu. Fot. A. Socha

To koniec Twojego Ruchu na Warmii i Mazurach. Struktury partii Janusza Palikota w regionie zostały rozwiązane – potwierdził goszczący w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Tomasz Filimonow, do niedawna członek władz okręgowych partii.

W 2010 roku Tomasz Filimonow był jednym z założycieli Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota na Warmii i Mazurach. Byłem jednym z ośmiu szaleńców, którzy zakładali stowarzyszenie w Olsztynie – mówił Tomasz Filimonow.

Jak tłumaczył w Radiu Olsztyn, było kilka przyczyn rozpadu Twojego Ruchu w regionie. Jedna z nich to nieuczciwie przeprowadzone – w grudniu ubiegłego roku – wybory władz okręgu, inna to brak finansowana regionalnych struktur partii. Przez ponad 3 lata członkowie partii nie dostawali żadnych pieniędzy na działalność w terenie.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku partia Janusza Palikota wprowadziła do Sejmu dwóch posłów z Warmii Mazur: Wojciecha Penkalskiego i Tomasza Makowskiego. Dziś obaj są poza Twoim Ruchem. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Mirosława Sochackiego z Tomaszem Filimonowem

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Palikot, Ruch Palikota, Twój Ruch
Koniec Twojego Ruchu na Warmii i Mazurach

Przestały istnieć regionalne struktury partii Janusza Palikota w województwie warmińsko-mazurskim.  Informacja została zamieszczona na portalu społecznościowym. Dziś potwierdziliśmy ją w rozmowie z byłym już, lokalnym działaczem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV