Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Andrukiewicz: Chciałbym kontynuować swoją misję. Każde poparcie cieszy, jednak dla mnie najważniejsze jest zdanie mieszkańców

Tomasz Andrukiewicz – prezydent Ełku

Tomasz Andrukiewicz – prezydent Ełku

Każde poparcie oczywiście mnie cieszy. To miły i sympatyczny gest wyrażony przez partię rządzącą Polską. Dostrzegają we mnie doświadczonego kandydata – komentował w Porannych Pytaniach Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Poseł Wojciech Kossakowski napisał na portalu społecznościowym, że Zjednoczona Prawica popiera kandydaturę Tomasza Andrukiewicza. Wyjaśniał, że nie zabiegał o poparcie ZP.

Była to jednak dla mnie bardzo miła i zaskakująca informacja. Nie prowadziłem wcześniej żadnych rozmów. Jednak od czasu, kiedy jestem samorządowcem, staram się nie wkraczać w partyjną politykę. Uważam, że im mniej tego jest w samorządach, tym lepiej. Każde poparcie oczywiście mnie cieszy. Jest to miły i sympatyczny gest wyrażony przez partię rządzącą Polską. Dostrzegają we mnie doświadczonego kandydata. Jestem członkiem stowarzyszenia i cały czas w nim pozostaję. Chciałbym kontynuować swoją misję. Decyzję odnośnie startu podejmę w momencie, kiedy premier zarządzi wybory, czyli między połową a końcem lipca.

Prezydent Ełku podkreśla również, że najważniejsze jest poparcie mieszkańców miasta.

Każdy mieszkaniec może mieć różne poglądy: prawicowe, centrowe, lewicowe. Jako ciekawostkę dodam, że w 2006 roku popierało mnie SLD. Mogą mnie popierać różne partie. Mam ogromny szacunek do wszystkich, którzy reprezentują nasze państwo. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że bardziej bliżej mi do prawej strony sceny politycznej, nie jestem jednak członkiem konkretnej partii. Z przyjemnością przysłuchuje się propozycjom, jakie oferuje Prawo i Sprawiedliwość. Wiele tych działań popieram, z niektórymi się nie zgadzam. Przede wszystkim jednak hołduję zasadzie – być z ełczanami.

Tomasz Andrukiewicz zaznaczał, że informacja o poparciu podana przez Zjednoczoną Prawicę była nieścisła.

W wielu sytuacjach współpracujemy z posłem Kossakowskim. Bezpośrednio po ogłoszeniu decyzji odnosiłem się do informacji, które mogły wprowadzać w błąd. Cieszę się z każdego poparcia, cały czas podkreślam jednak, że jestem niezależnym prezydentem, który został wybrany z komitetu Dobro Wspólne.

Ełk był pierwszym miastem na Warmii i Mazurach, jakie odwiedził prezydent RP Andrzej Duda.

Był to drugi prezydent, który odwiedził Ełk, wcześniej był to śp. Lech Kaczyński. Z prezydentem rozmawiałem o rozwoju miasta oraz o harcerstwie, z którym jestem związany. Otrzymałem także Złoty Krzyż Zasługi za działania na rzecz samorządu. Szanuję wiele działań prezydenta Andrzeja Dudy, który ma poparcie w różnych środowiskach. Ma on niełatwą rolę.

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Andrukiewiczem

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Tomasz Andrukiewicz, wybory samorządowe, Wojciech Kossakowski
„Będziemy wspierać wymianę pieców na ekologiczne”. Minister środowiska Henryk Kowalczyk w Nidzicy

Program "Czyste powietrze" jest jednym z najważniejszych zadań rządu, które ma wpłynąć na jakość życia wszystkich Polaków. Jak mówił podczas spotkania z mieszkańcami Nidzicy minister środowiska,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV