Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

To wyjątkowy bieg, bo nie chodzi w nim o wygraną. Mieszkańcy Braniewa i Fromborka postanowili uczcić pamięć o papieżu Polaku

Fot. fotolia

Bieg Pamięci organizowany jest w Braniewie. Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe, ponieważ rok 2020 został ustanowiony przez Sejm rokiem Jana Pawła II. W tym roku przypada stulecie urodzin Karola Wojtyły.

Organizatorzy Biegu Pamięci w Braniewie przygotowali dwie trasy. Bieg zespołowy, o długości 15 kilometrów, na trasie Frombork -Braniewo, wystartował z placu przed Bazyliką Archikatedralną Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja Apostoła we Fromborku.

Drugi to bieg rodzinny o długości 1 kilometra oraz nordic walking ulicami Braniewa. Wystartuje o godzinie 15 z placu przed bazyliką mniejszą św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie.

Meta, dla wszystkich zawodników, znajduje się przy miejskim amfiteatrze. Na obydwa biegi zapisało się łącznie około 130 osób. Imprezą towarzyszącą  jest 100 kilometrowy rajd rowerowy.

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, papież, bieg, Braniewo
Zastrzyk finansowy dla szpitala we Fromborku. Oddziały zostaną wyremontowane i lepiej wyposażone

Ponad 780 tysięcy złotych trafi do szpitala we Fromborku. Dzięki dofinansowaniu placówka przejdzie remont i zostanie wyposażona w nowy sprzęt medyczny. Dzięki tej inwestycji wyremontowany zostanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV