Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To są kłamstwa”. Krzysztof Jurgiel krytycznie o działaniach Jana Ardanowskiego


– Minister Ardanowski nie kontynuował tych działań w zakresie ASF, które były podjęte za mojej kadencji – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Europoseł PiS i były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

W działaniach Jana Ardanowskiego widzi błędy, które nie pomogły w wyjściu z trudnej sytuacji na rynku trzody chlewnej.

Chcę od razu powiedzieć, że mam szereg zastrzeżeń do działalności Jana Ardanowskiego. On teraz, w różnego rodzaju czasopismach pisze, co by zrobił. Ja od roku to śledzę, nie miałem zamiaru zabierać głosu, bo to jedna opcja polityczna, ale są to kłamstwa. Przygotowaliśmy szereg rozwiązań ustawowych, które należało poprawiać lub uzupełniać, tak aby być przygotowanym na tę sytuację

– zaznaczył europoseł.

W ocenie Krzysztofa Jurgiela do tak trudnej sytuacji wśród hodowców trzody chlewnej nie doszłoby, gdyby Jan Krzysztof Ardanowski kontynuował prace m.in. przy „pakcie dla obszarów wiejskich”.

W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Krzysztof Jurgiel odniósł się również do niedawnego protestu rolników zrzeszonych w Agrounii, którzy przez dobę blokowali drogi w okolicach Sampławy. Stwierdził, że „to jedno ze środowisk, które broni rolników. Myślę, że takie działania w demokracji są niezbędne, a nawet potrzebne. Jeśli chodzi o ASF, to sytuacja jest naprawdę bardzo trudna” – mówił Jurgiel.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, video, Krzysztof Jurgiel
Posłowie z Warmii i Mazur o proteście rolników. Posłuchaj Porannych Pytań

O proteście rolników związanych z Agrounią, którzy przez dobę blokowali krajową drogę nr 15 w Sampławie, dyskutowali goście Porannych Pytań Radia Olsztyn. Na naszej antenie spotkali...

Zamknij
RadioOlsztynTV