JUTRO: 6 °C pogoda jutro

To nie była szczęśliwa podróż. W Tychach Stomil Olsztyn nie dał rady zremisować z GKS-em

Stomil Olsztyn. Fot. A.Szczepański

W wyjazdowym spotkaniu 16. kolejki Fortuna 1. ligi Stomil Olsztyn przegrał z GKS-em Tychy 0:1.

– Sytuacje były, ale skuteczności znów zabrakło – mówił trener Stomilu Piotr Zajączkowski.

Do przerwy graliśmy bardzo dobrze, ale nie jesteśmy zadowoleni z końcowego wyniku (…) Byliśmy nieskuteczni.

00:00 / 00:00

Bramkę dla GKS-u Tychy strzelił w 41 minucie Maciej Mańka. Mecz sędziował Paweł Malec z Łódzi, a spotkanie obejrzało prawie 4 tysiące widzów.

Żółte kartki
GKS Tychy: Marcin Biernat, Maciej Mańka, Dario Kristo, Keon Daniel
Stomil Olsztyn: Lukas Kuban, Wojciech Hajda

Olsztyńska drużyna zgromadziła do tej pory 22 punkty i zajmuje 10. miejsce w pierwszoligowej tabeli. Prowadzi Warta Poznań, która ma 31 punktów. Na drugim miejscu jest Podbeskidzie Bielsko-Biała, a na trzecim Radomiak Radom. Obie drużyny zgromadziły po 30 punkty.

Autor: P.Karpiszen/M.Świniarski /PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w Stomil Olsztyn, GKS Tychy, 1 liga
Sensacja w Olsztynie! Stomil wyeliminował lidera Ekstraklasy

Stomil Olsztyn awansował do 1/8 Pucharu Polski, eliminując po rzutach karnych Wisłę Płock. Spotkanie miało niezwykle wyrównany przebieg, a obie drużyny miały swoje okazje na rozstrzygnięcie...