Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To największe wydarzenie w tej części kraju. Z udziałem ministra rolnictwa w Ostródzie trwa Mazurskie AGRO SHOW

Fot. A. Podbielska

Ponad 250 wystawców z branży rolniczej przyjechało do Ostródy na Mazurskie Agro Show. Przez dwa dni będą prezentować swoje produkty, wezmą też udział w specjalnie przygotowanej konferencji.

– Sądziłem, że nie doczekam czasów, kiedy rolnictwo będzie przedstawiane jako działalność szkodliwa – mówił w Ostródzie minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Tymi słowami minister odniósł się m.in. do zaproponowanego niedawno w europarlamencie podatku od mięsa. Dodatkowe opłaty miałyby odzwierciedlać koszty środowiskowe, w tym emisję CO2 i utratę różnorodności biologicznej.

Hubert Seliwiak z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, która jest organizatorem targów podkreśla, że na Mazurach jest duże zapotrzebowanie na takie wydarzenie.

Z planami inwestycyjnymi do Ostródy przyjechał z powiatu rypińskiego Jarosław Fandzloch. Jak podkreśla ceny maszyn są zaporowe.

Jak podkreśla Hubert Seliwiak na frekwencję wpływa przede wszystkim różnorodność wystawców.

00:00 / 00:00

Mazurskie Agro Show zorganizowano w Ostródzie po raz szósty. To największe targi maszyn i urządzeń rolniczych w tej części kraju. Wystawa potrwa przez cały weekend. cza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W Ostródzie jest także Radio Olsztyn. Relacje z targów Agro Show przekazuje Marek Lewiński.

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Redakcja: M.Lewiński/K.Ośko/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, Expo Mazury
Wystawa Pawła Pierścińskiego w olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA

Fotografie Pawła Pierścińskiego zaprezentowane zostaną w czwartek w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie. Paweł Pierściński był fotografikiem i współtwórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – nurtu krajobrazowej fotografii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV