Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To jedna z ważniejszych inwestycji w gminie. Nowa stacja uzdatniania wody w Krupinie gotowa

Fot. A. Pastuszka

Nowa stacja uzdatniania wody w Krupinie w gminie Rychliki jest już gotowa. Na jej inwestycję gmina otrzymała ponad 2 mln złotych z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W Krupinie wybudowana została całkowicie nowa hydrofornia wraz z nowoczesnymi urządzeniami do poboru i uzdatniania wody, zbiorniki retencyjne i nowa studnia głębinowa. Nowa stacja zastąpiła wysłużoną już hydrofornię, który obsługiwała tylko jedną miejscowość – Krupin. Budowa nowej instalacji umożliwi w przyszłości dostawę wody dobrej jakości do 12 wsi położonych na terenie gminy Rychliki.

Dzięki programowi tzw. „bezzwrotnej pomocy” możemy wspierać inwestycje na terenach popegeerowskich – mówi Marcin Kazimierczuk wicedyrektor terenowego oddziału KOWR w Olsztynie.

Krajowy Ośrodek Wsparcie Rolnictwa ma możliwości i instrumenty finansowe, aby z tak zwanej  bezzwrotnej pomocy pomagać miejscowościom popegeerowskim i na prośby gmin z województwa warmińsko-mazurskiego odział terenowy w Olsztynie KOWR realizuje tego rodzaju inwestycje.

00:00 / 00:00

To jedna z ważniejszych i potrzebniejszych inwestycji w gminie Rychliki – zauważa wójt gminy Zbigniew Lichuszewski.

Mamy taką nadzieję, że docelowo dołączając poszczególne wioski nowymi sieciami wodociągowymi, połączymy co najmniej 10, a docelowo chcielibyśmy 12 wiosek zasilić w wodę dobrej jakości z tej nowej stacji uzdatniania wody w Krupinie.

00:00 / 00:00

Fot. A. Pastuszka

For. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

 

Fot. A. Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stacja uzdatniania wody, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Zielona energia dostarczy prąd do ełckiej stacji uzdatniania wody. Zakończono budowę paneli słonecznych

Panele słoneczne dostarczą energię do stacji uzdatniania wody w Ełku. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło budowę instalacji fotowoltaicznej. W Przykopce koło Ełku znajduje się ujęcie wody,...

Zamknij
RadioOlsztynTV