Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To jedna z największych kampanii społecznych w Europie. Kolejarze dbają o bezpieczeństwo na przejazdach

Fot. bezpieczny-przejazd.pl

Trwa jedna z największych w Europie kampanii społecznych Polskich Linii Kolejowych: Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”. Jej celem jest promowanie bezpieczeństwa i ograniczanie skutków brawury zarówno kierowców, jak i pieszych na przejazdach kolejowo-drogowych.

W 2018 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakowały czternaście tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych żółtymi naklejkami. Informacje pozwalają w sytuacji niebezpiecznej szybko wstrzymać ruch na linii kolejowej. W 2019 roku koleje interweniowały ponad 4300 razy właśnie dzięki numerom telefonów umieszczonych na żółtej naklejce PLK. W stu sześćdziesięciu siedmiu przypadkach wstrzymany był ruch pociągów, co prawdopodobnie pozwoliło uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

PLK inwestuje w sprzęt i modernizuje infrastrukturę – to działania w ramach wartego blisko 76 milionów złotych Krajowego Programu Kolejowego. Bezkolizyjne przejazdy, wymienione rozjazdy, nowe tory i nowoczesne systemy sterowania ruchem bezpośrednio wpływają na poprawę bezpieczeństwa na sieci kolejowej.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP PLK, przejazd kolejowy, program, kampania społeczna, ostrzeżenia
W Starych Juchach emeryci i renciści nie będą narzekać na nudę. Kolejny Klub Seniora w regionie

W Starych Krzywych (gmina Stare Juchy) otwarto  Klub Seniora. Placówka powstała w ramach projektu „Senior +”. Za otrzymane środki został wyremontowany budynek świetlicy wiejskiej. Klub doposażono...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV