Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To była wyjątkowo mroźna noc. Wiemy gdzie było najzimniej

Miniona noc była na Warmii i Mazurach bardzo mroźna. W okolicach Szczytna temperatura spadła do minus 15 stopni.

W Olsztynie było minus 11 stopni. W Lidzbarku Warmińskim i Ełku słupki rtęci pokazywały minus 10 stopni.

Przed nami mroźny dzień. Miejscami wystąpią słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura od -8 stopni na północnym-wschodzie do -3 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany wiać będzie z kierunków południowych.

W nocy możliwe bardzo słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -15 stopni na północy do -9 stopni na południu regionu. Wiatr na ogół słaby południowy.

Sytuacja na drogach

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w Warmińsko-Mazurskiem są przejezdne, ale miejscami występuje na nich cienka warstwa zajeżdżonego śniegu, co sprawia, że jest ślisko.

Na drogach krajowych w województwie warmińsko-mazurskim sprzęt posypujący drogi jeździ w okolicach Ełku (2 jednostki), Giżycka (4 jednostki) i Olsztyna (3 jednostki: na obwodnicy miasta, drodze na Ostródę i Olsztynek). Miejscami jest ślisko w okolicach Olecka czy Rucianego-Nidy.

Drogi wojewódzkie są przejezdne, ale w północnych regionach – od Elbląga przez Bartoszyce i Kętrzyn – pracują 34 pługopiaskarki, by usunąć nadmiar śniegu z wczorajszych opadów. Miejscami na trasach wojewódzkich leży cienka warstwa zajeżdżonego śniegu, która jest śliska.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP/IMiGW

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima, mróz, śnieg
Wypadek na S7. Wciąż bardzo trudne warunki na drogach

Na drogach woj. warmińsko-mazurskiej wciąż panują bardzo trudne warunki. Apelujemy o ostrożną jazdę! Kierowców czekały m.in. utrudnienia na ekspresowej S7 Ostróda - Elbląg w kierunku Gdańska. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV