Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To auto do zadań specjalnych. Policjanci z powiatu ostródzkiego dostali wartą 170 tysięcy złotych terenową toyotę

Fot. A.Skrago

Auto będzie służyć policjantom z Powiatowej Komendy Policji w Ostródzie.

Warta 169 tysięcy złotych toyota hilux to duże wsparcie naszej służby – podkreśla mł. asp. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Samochód został kupiony z programu modernizacji policji na lata 2017-2020 oraz rezerwy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak podkreślał poseł PiS Zbigniew Babalski, to część dużego projektu modernizacji służb.

Fundusz modernizacyjny służb mundurowych zakłada wydanie 9 miliardów złotych przez 4 lata, z czego 6 miliardów przeznaczonych będzie na policję.

Nowoczesne auto terenowe, ma być używana, przede wszystkim, w trudno dostępnych terenach nad jeziorami czy rzekami oraz na terenach wiejskich. Będzie też wykorzystywane do transportu nowej łodzi, którą policjanci z Ostródy mają od lipca.

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, policja, Ostróda, Toyota
Czy złodzieje wyłączyli alarm i monitoring? Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie napadu na kantor. Skradziono 3 miliony złotych

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo w sprawie napadu na kantor przy ul. Dąbrowszczaków. Śledczy nie podają szczegółów tej kradzieży. Do napadu na kantor doszło 21...

Zamknij
RadioOlsztynTV