Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

TIR wjechał w dom. Jest decyzja nadzoru budowlanego

Fot. st. kpt. Paweł Wasiulewski, mł. asp. Piotr Szymański

Małżeństwo z Mojtyn w powiecie mrągowskim nie może mieszkać w swoim domu do czasu wydania ekspertyzy nadzoru budowlanego. Przypomnijmy: w ich dom uderzył w sobotę rano TIR.

Kierowca, obcokrajowiec spoza Unii Europejskiej, jechał za szybko i wpadł w poślizg. Ciężarówka przejechała pobocze, staranowała ogrodzenie, a kabina wbiła się w ścianę budynku. Na miejscu pojawiły się służby, w tym Tomasz Radawiec, inspektor nadzoru budowlanego w Mrągowie, który po oględzinach stwierdził, że małżeństwo nie może pozostać w uszkodzonym domu.

Została wydana decyzja ustna o zakazie użytkowania budynku do czasu wykonania naprawy – odbudowy uszkodzonych elementów budynku. W tej sprawie zostało wydane też postanowienie o nakazie sporządzenia ekspertyzy technicznej. Będzie wiadomo, co zrobić dalej i czy zagraża to jakiemuś dalszemu uszkodzeniu budynku, czy nie.

00:00 / 00:00

Starsze małżeństwo zamieszkało u córki w tej samej miejscowości pomocą – potwierdza wójt Piecek Agnieszka Kurczewska.

Staramy się organizować zbiórki nasze lokalne m.in. w naszej jednostce. Jesteśmy w stałym kontakcie z córką małżeństwa, więc powoli staramy się pomóc na tyle, na ile to potrzebne i możliwe. Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnego lokalu socjalnego do dyspozycji, ale myślę, że takiej potrzeby nie będzie.

00:00 / 00:00

Sąsiedzi planują zbiórkę pieniędzy na ewentualną odbudowę domu.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko/M. Rutynowski

Więcej w wypadek, ciężarówka, dom, nadzór budowlany
Śmiertelny wypadek na torach w Ostródzie. Zginęła kobieta

Tragiczny wypadek w Ostródzie. Lokomotywa uderzyła w kobietę, która - jak wstępnie ustalili policjanci - nagle wtargnęła na tory. Wyjaśniamy przyczyny wypadku i w związku z...

Zamknij
RadioOlsztynTV