Terytorialsi przygotowują się na wypadek powodzi
Żołnierze z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie szkolą się z działań przeciwkryzysowych i działań na wypadek powodzi. Zajęcia praktyczne odbywają się w okolicach Nowakowa.
W przedsięwzięciu uczestniczy ponad 50 żołnierzy. Celem szkolenia jest wzmocnienie wałów przeciwpowodziowych oraz rozpoznanie terenów szczególnie zagrożonych powodzią.
Podczas ćwiczeń żołnierze m.in. zabezpieczyli wałem przeciwpowodziowym jedno z gospodarstw w Kępie Rybackiej, a także razem z Ochotniczą Strażą Pożarną podczas patrolu wodnego sprawdzili jakość umocnień. Poza tym w ramach ćwiczeń, które potrwają do niedzieli, mają zajęcia m.in. z odkażania pomieszczeń i udzielania pierwszej pomocy.
Autor: A.Pastuszka
Redakcja: Ł.Węglewski


















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





