Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Terytorialsi przeszkolili się pod okiem profesjonalistów

Fot. KP PSP Braniewo

Braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia w 43. Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie. Żołnierze uczyli się m.in. obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów, a także udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Szkolenie prowadzili strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie. Terytorialsi zapoznali się z podstawowymi zasadami prowadzenia akcji ratowniczych, udzielania pierwszej pomocy i ewakuacji osób poszkodowanych. Ćwiczyli też obsługę podręcznego sprzętu gaśniczego, hydrantów oraz aparatów ochrony dróg oddechowych. Strażacy omówili również zasady dotyczące ewakuacji oraz przećwiczyli, wspólnie z żołnierzami, bezpieczne opuszczanie budynku.

W najbliższym czasie planowane są następne ćwiczenia braniewskich strażaków z żołnierzami 43. Batalionu Lekkiej Piechoty.

Fot. KP PSP Braniewo

Fot. KP PSP Braniewo

Fot. KP PSP Braniewo

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, szkolenie, WOT
Pożar budynku mieszkalnego w powiecie iławskim. Jedna osoba poszkodowana

Jedna osoba została poszkodowana w pożarze budynku mieszkalnego typu bliźniak w miejscowości Trupiel w powiecie iławskim. Ogień zniszczył doszczętnie jeden z domów, a w drugim spłonęły...

Zamknij
RadioOlsztynTV