Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Teatroterapia w Poliklinice

Teatroterapia to wspólny pomysł olsztyńskiej Polikliniki i Teatru im. Stefana Jaracza. Przez najbliższe pół roku, raz w miesiącu pacjenci szpitala będą mogli bezpłatnie obejrzeć jeden z archiwalnych spektakli olsztyńskich aktorów zarejestrowany na video.

I choć będzie to bardziej kino niż teatr – dyrektor Polikliniki Marian Stempniak uważa, że będzie to znakomite wsparcie procesu leczenia. Gdy pacjent przestaje myśleć o chorobie i umie pośmiać się z innymi znacznie szybciej dochodzi do zdrowia.

00:00 / 00:00

Jedna z pacjentek Stanisława Kostecka z Kętrzyna przyznaje, że taki teatralny seans to miła odskocznia od szpitalnej codzienności:

00:00 / 00:00

 

Dziś pacjenci mogli obejrzeć spektakl pt. Klaun, ale w repertuarze teatralnego kina zaplanowano także Nie dorosłem czyli piosenki Taty Kazika, Ich czworo oraz Dwadzieścia minut z aniołem.

(mal/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wojewoda wzmocni Elbląg

Przywrócenie urzędu dyrektora i wzmocnienie kadrowe delegatury Urzędu Wojewódzkiego zapowiedział w Elblągu wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki. Nazwisko nowego dyrektora ma być znane w przyszłym tygodniu. Wojewoda...

Zamknij
RadioOlsztynTV