Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Teatr Pallicho – to już 5 lat pasji

Teatr Pallicho. Fot. Lidia Warchoł

Co robimy z czasem, gdy mamy go więcej, bo nie musimy się już spieszyć się do pracy, a obowiązek lub przyjemność pełnienia roli babci, czy dziadka ma też swoje ograniczone ramy czasowe. Czy szukamy nowego zajęcia?

Czy ograniczamy nasze relacje tylko do wąskiego kręgu ludzi, czy przeciwnie poszukujemy nowych kontaktów, inspiracji, i niekoniecznie w naszej grupie wiekowej? Takie pytania zadawali sobie twórcy obchodzącego piąte urodziny Teatru Pallicho.

Ten wyjątkowy, wielopokoleniowy teatr powstał w Dobrym Mieście. 2 grudnia odbyło się przyjęcie urodzinowe: był tort, były życzenia i oczywiście spektakl. Gdy emocje trochę opadły, Alicja Kulik spotkała się z aktorami oraz reżyserką i założycielką teatru Martą Wodyńską. Rozmawiała o pasjach, o tym dlaczego niezależnie od wieku warto spędzać twórczo dany nam czas i… o małych międzypokoleniowych różnicach zdań.

O swoim życiu z Teatrem Pallicho opowiadają oprócz Marty Wodyńskiej: Ewa Piotrowicz, Teresa Zadroga, Elżbieta Piekarska, Małgorzata Grabarczyk, Lidia Warchoł i Jan Tatol.

Posłuchaj audycji Alicji Kulik

A.Kulik / M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, Dobre Miasto, Pallicho
„Pierwsza młodość”, czyli sztuka w interpretacji Ireny Telesz-Burczyk i Joanny Fertacz

Komedia „Pierwsza młodość” francuskiego pisarza Christiana Giudicelli'ego to kolejny spektakl czytany przez aktorów Teatru Jaracza w Olsztynie. Spotkanie przy stoliku tym razem odbyło się w olsztyńskim...

Zamknij
RadioOlsztynTV