Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Teatr Jaracza na zamkach gotyckich

Zamek w Olsztynie, fot. A.Minkiewicz-Zaremba

Trwa plenerowy festiwal „Teatr Jaracza na zamkach gotyckich”. Spektakle odbyły się już na zamku w Nidzicy. Teraz zespół Teatru im. Stefana Jaracza z przedstawieniem pt. „Wróg publiczny” w reżyserii Zbigniewa Brzozy gości w Olsztynie.

To okazja, żeby widzowie, i ci z regionu, ale i turyści obejrzeli spektakle, które były na afiszu – mówi Michał Wajzer.

00:00 / 00:00

O godzinie 20.00 na dziedzińcu zamkowym w Olsztynie rozpocznie się spektakl pt. „Wróg publiczny” w reżyserii Zbigniewa Brzozy. Będzie go można obejrzeć tam także 8 i 10 sierpnia. Następnie 13, 14 i 15 sierpnia wystawione zostanie przedstawienie „Coraz bardziej Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua.

A 26 sierpnia na zamku w Ostródzie Teatr Jaracza pokaże „Lekarza na telefon”, w którym rolę tytułową gra Dawid Dziarkowski. Kolejnym przystankiem na trasie plenerowego festiwalu będzie Lidzbark Warmiński, gdzie widzowie zobaczą „Coraz bardziej Zieloną Gęś”.

W międzyczasie scena stanie też na dziedzińcu teatru w Olsztynie.

Autor: M. Sadowska
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka, zamek, Teatr im. S. Jaracza
Słynne opery w lidzbarskim zamku. Rozpoczyna się Festiwal Varmia Musica

Na zamku w Lidzbarku Warmińskim rozpoczyna się Festiwal Varmia Musica. Jego ideą jest promocja muzyki dawnej - XVII, XVIII i XIX-wiecznej, wykonywanej na instrumentach z epoki....

Zamknij
RadioOlsztynTV