Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tadeusz Iwiński o wizycie premiera Węgier

Tadeusz Iwiński (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Fot. Łukasz Węglewski

Do Warszawy przylatuje premier Węgier Viktor Orban, który wcześniej w Budapeszcie spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

To dobry zbieg okoliczności – ocenia wiceszef sejmowej komisji spraw zagranicznych, warmińsko-mazurski poseł SLD Tadeusz Iwiński. Jak wyjaśnia, polscy politycy nie mają kontaktu z rosyjskim przywódcą. Wylicza, że w zeszłym roku kanclerz Niemiec rozmawiała telefonicznie z Władimirem Putinem 35 razy, prezydent Francji 16 razy, a polskie władze – ani razu.

00:00 / 00:00

Poseł Iwiński martwi się też kondycją Grupy Wyszegradzkiej – Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Zamiast niej znacznie ważniejszą rolę odgrywa obecnie tak zwany Trójkąt Sławkowski – Czechy, Słowacja, Austria.

00:00 / 00:00

Premier Węgier spotka się z szefową polskiego rządu Ewą Kopacz. Jak podaje Centrum Informacyjne Rządu, będą rozmawiali o współpracy gospodarczej i regionalnej oraz stosunkach z Rosją.

(iar/karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, SLD
Protesty górników i rolników

Przed siedzibą Jastrzębskiej Spół ki Węglowej 13. dobę trwają protesty górników, którzy domagają się odwołania prezesa spółki. Przed budynkiem zarządu spółki jest kilka tysięcy osób. O...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV