Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ta droga połączy region z autostradą A1. Na jakim etapie są prace?

fot. GDDKiA

Postępują prace na budowie ważnej dla naszego regionu inwestycji drogowej jaką jest droga S5, która ma połączyć obwodnicę Ostródy z autostradą A1 w okolicach Grudziądza. W tej chwili trwają intensywne prace na odcinku do Wirwajd.

Dzisiaj wylewany jest m.in. asfalt na jednym z wiaduktów. Cały odcinek nie jest długi, bo ma 5 kilometrów. Jednak jak mówi dyrektor kontraktu, Robert Gromala, praca czasem bywa sporym wyzwaniem.

Grunt nie jest najciekawszy. Mieliśmy tu 10 kolizji elektroenergetycznych, 3 kolizje teletechniczne. Jest w sumie 12 obiektów inżynierskich, 6 przejść dla zwierząt małych, 2 dla dużych. Na tak nieznacznym odcinku naprawdę tych kolizji i obiektów inżynierskich jest bardzo dużo, więc jest to logistycznie ciężkie

– mówi Robert Gromala.

00:00 / 00:00

Na odcinku do Wirwajd prace są już bardzo zaawansowane, a co zresztą planowanej drogi ekspresowej? Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówi, że na razie trwają przygotowania do tej inwestycji. Planowana droga ma mieć około 90 km długości i kosztować 5 miliardów złotych i być gotowa w 2032 roku.

Autor: M. Michalski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, GDDKiA, Ostróda, inwestycja, S5
Ulica Jeziorna w Ełku zmieni się nie do poznania

Gruntowa nawierzchnia na ulicy Jeziornej w Ełku już niedługo stanie się asfaltowa. Inwestycja uzyskała wsparcie z Fundusz Dróg Samorządowych. Przebudowany, a właściwie zbudowany od nowa, będzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV