Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szymany: budowa drogi i torowiska do portu lotniczego

Budowa lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach. Fot. Port Lotniczy

Równolegle z budową Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach, prowadzone są prace nad infrastrukturą dojazdową do lotniska.

W trakcie budowy jest droga dojazdowa, odchodząca od trasy krajowej numer 57. Ponadto, wzdłuż całej drogi powstaną ścieżki rowerowe oraz alejki dla pieszych. Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna. Prace mają się zakończyć we wrześniu.

Kolejną inwestycją jest budowa nowego torowiska prowadzącego ze stacji Szymany do Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury. Wybudowany zostanie także zadaszony peron przy terminalu, wyposażony w oświetlenie oraz system informacji wizualnej. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dzięki tej inwestycji z Olsztyna do portu lotniczego pasażerowie dotrą pociągiem w 45 minut. Na stacji w Szczytnie zostanie dodatkowo zbudowane Lokalne Centrum Sterowania, które usprawni zarządzanie ruchem kolejowym na trasie Olsztyn – Szymany.

Budowa lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach. Fot. Port Lotniczy

 

 

(pswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, port lotniczy, Szymany
Olsztyn: Rotariańska Majówka Lotnicza w Dajtkach

Na lotnisku Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego w olsztyńskich Dajtkach odbyła się 11. już Rotariańska Majówka Lotnicza. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jak mówił prezydent Rotary Club Olsztyn Jerzy Christa,...

Zamknij
RadioOlsztynTV