Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szykuje się rekordowy tydzień. Szpital dziecięcy chce zaszczepić do niedzieli ponad tysiąc osób

Fot. Ł. Sadlak

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie zaszczepi do niedzieli 180 seniorów oraz prawie tysiąc pracowników służby zdrowia, którzy otrzymają drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Pod względem liczby szczepień będzie to rekordowy tydzień w tej placówce.

Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek poinformowała, że do niedzieli włącznie zaplanowano zaszczepienie drugą dawką 990 osób z tzw. grupy zero, a także 180 seniorów, którzy przyjmą pierwszą dawkę szczepionki. Jak dodała, będzie to najwyższa tygodniowa liczba szczepień z wykonanych dotychczas w tym szpitalu.

Zapewniła, że dla obu tych grup jest zagwarantowana odpowiednia ilość preparatu. W miniony piątek szpital dostał 360 dawek, w poniedziałek dotarło kolejnych 450, a przed weekendem ma zostać dostarczone kolejne zamówienie.

Na swoje pierwsze dawki szczepionki czeka jeszcze około 70 pracowników szpitala i 100 osób z innych podmiotów medycznych w Olsztynie.

Ma to nastąpić wtedy, gdy dostawy zwiększą się na tyle, żebyśmy mogli również ich zaszczepić

– wyjaśniła dyrektor.

Według niej, gdyby nie ograniczenia wynikające z wielkości dostaw to szpital mógłby też szczepić około tysiąca seniorów na tydzień.

Do punktu szczepień w olsztyńskim szpitalu dziecięcym zgłosiło się w sumie kilka tysięcy seniorów. Na razie wielu z nich wpisano jedynie na listy rezerwowe, więc czekają oni na wyznaczenie terminu. W zależności od dostępnej liczby miejsc na dany tydzień, pracownicy punktu szczepień wpisują kolejne osoby „z zeszytu” do ogólnopolskiego harmonogramu. Następnie każda z nich otrzymuje na wskazany numer telefonu informację o dniu i godzinie swojego szczepienia.

W poniedziałek na rządowej stronie internetowej poświęconej szczepieniom podano, że dzienna liczba szczepień w województwie warmińsko-mazurskim wyniosła 186, z czego tylko jedno to druga dawka. Łącznie w regionie wykonano dotychczas 39 449 zastrzyków, w tym 6267 drugą dawką.

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia 2020 r. Najpierw szczepiony jest personel medyczny i niemedyczny placówek leczniczych, rodzice wcześniaków, a od 25 stycznia dołączyły do nich osoby powyżej 70 lat.

 

Autor: Marcin Boguszewski / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia
Szczepienia w regionie, pieniądze z Unii Europejskiej i wyrok TK ws. aborcji. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji My, Wy, Oni byli: Konfederacja - Tomasz Kiejstut Dąbrowski, Polskie Stronnictwo Ludowe - Edward Pietrulewicz, Lewica – Monika Falej, Platforma Obywatelska...

Zamknij
RadioOlsztynTV