Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szykuje się kolejna mroźna noc na wschodzie województwa. Synoptycy wydali ostrzeżenie

Fot. B.Świerkowska-Chromy

Synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnych mrozach na wschodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Dotyczy ono powiatów ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, oleckiego i piskiego.

Według prognoz IMGW w Białymstoku wieczorem i w nocy temperatura w tej części regionu może spaść do -16 stopni. Przed kierowcami, którzy wybierają się w podróż drogami województwa warmińsko-mazurskiego, w ciągu najbliższych godzin, będą bardzo trudne warunki jazdy – ostrzegają synoptycy i drogowcy.

Wieczorem i w nocy w regionie można spodziewać się zarówno silnego mrozu na wschodzie regionu, jak i temperatury około zera na zachodzie Warmii i Mazur – ostrzega Karolina Kierklo, synoptyk z Biura Prognoz w Białymstoku.

Z zachodu na wschód regionu przemieszczać się będą opady śniegu.

00:00 / 00:00

Opady śniegu od zachodu przechodzić będą  w śnieg z deszczem, marznący deszcz lub mżawkę. Prognozowana jest gołoledź. Do kierowców apelujemy o ostrożność i rozwagę!

Autor: K. Kantor/P.Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, mróz, ostrzeżenie
Zima zagraża bezdomnym. W Kętrzynie 4 osoby koczowały w pustostanie

Kętrzyńscy strażnicy miejscy prawdopodobnie uratowali życie czterem bezdomnym. Podczas patrolu w bardzo mroźny wieczór strażnicy zobaczyli mężczyzn w pustostanie przy ul. Pocztowej. Jak relacjonuje komendant Straży...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV