Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szybsze leczenie raka piersi w Elblągu. Specjalny ośrodek zapewni kompleksową opiekę i indywidualną terapię

Fot. fotolia

W elbląskim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym rozpoczął działalność Ośrodek Senologiczny Breast Cancer Unit. Warunkiem powołania Ośrodka jest posiadanie własnego Centrum Onkologii. – Takie Centrum w grudniu 2018 roku otworzyliśmy wspólnie z Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med – informuje dyrektor Szpitala Elżbieta Gelert.

Pierwszą inicjatywą Centrum Onkologi jest właśnie utworzenie Ośrodka BCU, który ma zapewnić pacjentkom z nowotworem piersi kompleksową opiekę, zgodną ze standardami europejskim – dodała Elżbieta Gelert.

00:00 / 00:00

Ośrodek BCU to zespół lekarzy specjalistów – onkologów, chirurgów onkologicznych, specjalistów od chemio- i radioterapii, stosujący specjalne procedury, mające zapewnić pacjentkom z rakiem piersi kompleksową opiekę i wypracować dla nich indywidualną optymalną terapię. Każda z pacjentek objęta zostanie także opieką psychologiczną – dodaje dr n. med. Iwona Ryniewicz-Zander – ordynator oddziału onkologi w elbląskim Szpitalu Wojewódzkim. BCU ma działać podobnie jak w przypadku „pakietu DILO”, czyli szybkiej ścieżki diagnostycznej i szybkiego leczenia onkologicznego.

00:00 / 00:00

W ramach działań Ośrodka Senologicznego BCU prowadzone będą także spotkania, wykłady i warsztaty adresowane do mieszkanek naszego regionu. Warto podkreślić, że w Elblągu leczona jest znacząca część pacjentek z nowotworem piersi z terenu Warmii i Mazur, a także z sąsiadujących z nami województw. Rocznie tylko w Szpitalu Wojewódzkim leczonych jest około 200 pacjentek.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rak piersi, Elżbieta Gelert, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Iwona Ryniewicz-Zander
Szef elbląskiego sanepidu zapewnia: W szpitalu, gdzie rozwijała się bakteria Klebsiella, nie ma nowych zakażeń. Wszystko jest pod kontrolą

Poprawiła się sytuacja w elbląskim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Liczba chorych zakażonych bakterią New Delhi zmniejszyła się o połowę. Zdaniem Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Elblągu sytuacja jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV