Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szybka kolej do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Którędy przebiegać będzie linia?

Nowe linie kolejowe, które mają prowadzić do Centralnego Portu Komunikacyjnego to szansa na szybką kolej m.in. na Mazurach. Ma powstać 10 takich szprych. Jedna z nich będzie prowadziła z Ostrołęki przez Pisz do Giżycka. Właśnie ruszają konsultacje społeczne w sprawie jej przebiegu.

Centralny Port Komunikacyjny będzie węzłem transportowym, który powstanie pod Warszawą. Z Giżycka będzie tam można dotrzeć w 2 godz. 15 minut. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zbudowanych zostanie 74 km nowych linii kolejowych, a 208 km linii już istniejących przejdzie modernizację. W zasięgu szybkiej kolei znajdzie się ponad milion mieszkańców województwa, którzy teraz mogą wypowiedzieć się na temat dokładnego przebiegu mazurskiej szprychy.

Dzisiaj (16 maja) o godz. 18 konsultacje społeczne odbędą się w Ośrodku Kultury w Miłkach, jutro (17.05) o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Bystrym, a 19.05. o godz. 15.30 w Urzędzie Miejskim w Piszu.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

Rail Baltica w Ełku. Nowe przejście podziemne zastąpi dwa tunele

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolej
Kolej w Ełku czekają rewolucyjne zmiany [FOTOGALERIA]

Wygodne, dostępne dla wszystkich perony i nowe przejście podziemne - tak będzie wyglądać stacja kolejowa w Ełku. Zmienią się też warunki na przystanku Ełk Szyba Wschód....

Zamknij
RadioOlsztynTV