Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szybciej do stolicy. S7 z Olsztyna do Warszawy w całości dwujezdniowa

Fot. K. Nalewajko/GGDKiA

Drogowcy udostępnili dziś 9 kilometrów drugiej jezdni drogi ekspresowej S7 na odcinku Pieńki – Płońsk, od węzła Dłużniewo do Płońska.

To oznacza, że kierowcy będą mieli już do dyspozycji dwie jezdnie od granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do Płońska. Łącznie 71 kilometrów.

Z inwestycji cieszy się Jerzy Szmit, były wiceminister infrastruktury i budownictwa w rządzie Beaty Szydło, za czasów którego zapadały decyzje o rozbudowie drogi nr 7.

Marzyliśmy o tym przez dziesiątki lat. Te marzenia się spełniają i nie jest to w tym wypadku jakiś slogan. Dziś mówimy o „siódemce”, ale za parę dni będziemy przekazywać kolejne dobre wiadomości jeśli chodzi o wschodnią część województwa.

00:00 / 00:00

Oddanie kolejnego odcinka nie oznacza zakończenia utrudnień na tej trasie. Na jezdniach malowane będą pasy i w miejscu prac będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h. Na pozostałej części trasy, od Napierek do Dłużniewa, ruch odbywa się pełnym przekrojem jezdni przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h.

Docelową organizację ruchu na S7 drogowcy będą wprowadzać stopniowo we wrześniu i październiku, po zakończeniu wszystkich prac.

Fot. K. Nalewajko/GGDKiA

Fot. K. Nalewajko/GGDKiA

Fot. K. Nalewajko/GGDKiA

Fot. K. Nalewajko/GDDKiA

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w S7, Napierki
„Agresja drogowa” na S7. Nowe ustalenia policji

Policja ustaliła, kto mógł być użytkownikiem auta, które - według relacji uczestników - mogło przyczynić się do zdarzenia na trasie S7 koło Olsztynka, gdzie seat z...

Zamknij
RadioOlsztynTV