Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szuwary z Markus

Zespół Pieśni i Tańca Szuwary z Markus koło Elbląga, fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Zespół Szuwary z Markus obchodził 20-lecie. Anna Minkiewicz-Zaremba odwiedziła solenizantów podczas próby generalnej. Co usłyszała? 

Szuwary z Markus
Zespół istnieje i aktywnie prowadzi swą działalność folklorystyczną już od 20 lat, kultywując tradycje ludowe różnych regionów w gminie, powiecie, województwie, kraju, a także zagranicą. W ciągu tych dwudziestu lat jego członkowie uczestniczyli w licznych konkursach, przeglądach, festynach oraz imprezach okolicznościowych. Zajmowali czołowe miejsca i zdobywali liczne wyróżnienia. Ich osiągnięcia przedstawiane były w prasie oraz podawane w przekazach radiowych i telewizyjnych.

Na terenie gminy Zespół Szuwary wielokrotnie organizował Dzień Seniora, współorganizował Gminne Dożynki, uatrakcyjniał uroczystości szkolne, kościelne, powiatowe i wojewódzkie uroczystości dożynkowe oraz imprezy okolicznościowe. W 2011 roku został zaproszony do Norwegii na Święto Norweskiej Flagi, gdzie podczas głównego koncertu zaprezentował polskie tańce i piosenki ludowe. (amin-z/łw)

Zespół Pieśni i Tańca Szuwary z Markus koło Elbląga, fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, folklor, Raz na ludowo, ludowość, Szuwary
Raport o domach kultury

W wielu miejscowościach na Warmii i Mazurach ośrodki i domy kultury nie są miejscem, do którego chętnie się przychodzi, w którym chce się spędzać wolny czas,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV