Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital w Elblągu ma profilaktyczny prezent dla pań

Fot. fotolia.com

Z okazji Dnia Kobiet Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu ma prezent dla pań. Kobiety mogą wykonać bezpłatne i bez skierowania badania mammograficzne.

– Zachęcamy kobiety do troski o swoje zdrowie – powiedziała Hanna Laska-Kleinszmidt, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Dzień Kobiet jest dobrym dniem na chwilę refleksji i zatroszczenia się o siebie. Badania są realizowane przez pracownię mammografii. Oczywiście trzeba się umówić najlepiej telefonicznie. Akcja przede wszystkim polega na tym, żeby zachęcić panie do profilaktyki

– podkreśliła.

Chętne na mammografię mogą dzwonić pod numer: 55 239 58 80.

Trwa Tydzień Zdrowia Kobiet. Do 8 marca dostępna jest specjalna infolinia NFZ pod bezpłatnym, całodobowym numerem 800 190 590. Dzwoniąc tam można się zapoznać z badaniami profilaktycznymi zalecanymi kobietom i dowiedzieć, gdzie można je wykonać.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: K. Ośko

Więcej w zdrowie, szpital, Dzień Kobiet
Wstrzymano przyjęcia na ortopedię szpitala w Piszu. Na jak długo?

Oddział Chirurgii Ortopedycznej i Urazowej Szpitala Powiatowego w Piszu nie zawiesza działalności. Taka decyzja zapadła po spotkaniu dyrekcji placówki z lekarzami. Do piątku wstrzymano jednak przyjęcia...

Zamknij
RadioOlsztynTV