Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital w Działdowie wzbogacił się o nowe sprzęty

Szpital Powiatowy w Działdowie oddał do użytku kolejne inwestycje. Pacjenci mogą już korzystać z nowych wind, które są bardzo ważnym elementem usprawnienia pracy placówki, a kosztowały ponad milion złotych.

Oficjalnie uruchamiamy trzy dźwigi windowe – bardzo ważna część infrastruktury szpitala. Dotychczasowe były w opłakanym stanie technicznym. Również uruchamiamy oficjalnie działalność pracowni endoskopowej

– podkreśla dyrektor szpitala Ireneusz Weryk.

00:00 / 00:00

Pracownia endoskopowa została dofinansowana za ponad pół miliona złotych. Dzięki temu pacjenci mogą być leczeni i diagnozowani nowoczesnym sprzętem do kolonoskopii i gastroskopii.

Szpital powiatowy dostał dofinansowanie ze starostwa powiatowego, ale, jak podkreślił wicestarosta działdowski Krzysztof Aurast, są to pieniądze rządowe.

Na początku pandemii, kiedy otrzymaliśmy pieniądze rządowe, nie były one znaczone, na co mają być wydane – nie był wskazany rodzaj inwestycji. Z tych pieniędzy zostały zakupione windy oraz za pół miliona złotych wykonano remont pracowni kolonoskopii i gastroskopii.

00:00 / 00:00

– To inwestycje ważne dla pacjentów – zaznaczył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Poprawa warunków wpływa na komfort, ale i bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

00:00 / 00:00

– To inwestycje, na które pacjenci czekają – podkreślała senator PiS Bogusława Orzechowska.

Ważne, żeby szpitale, które służą pacjentom, dofinansowywać i żeby usprawniać opiekę medyczną. Nawet najlepsi lekarze nie są w stanie zrobić wszystkiego, jeśli nie dysponują odpowiednim sprzętem.

00:00 / 00:00

Dofinansowanie inwestycji pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycje, senator, winda, pacjenci, sprzęt medyczny, szpital powiatowy w Działdowie
Szpital w Szczytnie bada lek na COVID-19. Wyniki są bardzo obiecujące

Szpital tymczasowy w Szczytnie bada nowy lek na COVID-19. To tabletki dla chorujących na lekkie zapalenie płuc wywołane koronawirusem. Jak potwierdził Radiu Olsztyn dr Dominik Górski,...

Zamknij
RadioOlsztynTV