Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital Dziecięcy w Olsztynie otrzyma nowoczesny sprzęt. Pomoże w diagnozowaniu i leczeniu noworodków

fot. Przemysław Getka

Oddział patologii i wad wrodzonych noworodków i niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wzbogaci się o nowoczesny sprzęt.

Będzie to największe jednorazowe wsparcie w historii oddziału noworodkowego tego szpitala. Aparatura warta jest około 650 tysięcy złotych.

Szpital otrzyma 2 nowoczesne inkubatory, stację centralnego monitorowania wraz z 8 kardiomonitorami, 2 kardiomonitory transportowe, lampę do fototerapii oraz laktatory i różnego rodzaju oprzyrządowanie. Sprzęt sfinansowała fundacja korporacyjna Michelin.

Aparatura zostanie uroczyście przekazana dziś (11 lipca) o godz. 12 w sali konferencyjnej. W wydarzeniu uczestniczyć będą: dyrekcja szpitala, lekarze, przedstawiciele Michelin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, przedstawiciele NFZ i inni goście. Przewidziana jest także prezentacja sprzętu na oddziale noworodkowym.

 

Redakcja: K. Ośko

 

Więcej w sprzęt, Michelin
Po raz kolejny wsparli małych pacjentów szpitala dziecięcego. Sędziowie sportowi przekazali sprzęt medyczny dla niemowląt

Sędziowie piłkarscy przekazali szpitalowi dziecięcemu w Olsztynie trzy zestawy urządzeń do monitorowania hałasu typu Sounder II. Sprzęt trafi do Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV