Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w województwie

Fot. A. Skrago

„Odliczamy, pomagamy – bądź Wolontariuszem!” – pod tym hasłem odbędzie się studniówka Szlachetnej Paczki na olsztyńskim Starym Mieście. To akcja, która ma zachęcić wolontariuszy do pracy na rzecz nadchodzącej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Do weekendu cudów zostało mniej niż sto dni, a pomocnych rąk wciąż brakuje – podkreśla wolontariuszka i liderka akcji Szlachetna Paczka w Olsztynie Beata Wojciechowska.

W samym Warmińsko-mazurskiem brakuje nam jeszcze 221 osób, a w samym Olsztynie 26. Jak na ten moment to bardzo dużo. Wolontariusze odwiedzają rodziny, robią wywiady, poszukują ich i odwiedzają. Współpracują z darczyńcami przy tworzeniu paczek na Weekendy Cudów i na przekazaniu ich.

00:00 / 00:00

Na Scenie Staromiejskiej od 16.30 będą występy, będzie okazja zatańczyć poloneza i obejrzeć pokaz tańca z ogniem. Na miejscu chętne osoby będą mogły wypełnić formularz i zgłosić się jako wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Każdy nowy wolontariusz to szansa na zmianę życia trzech rodzin w potrzebie.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poszukiwania, szlachetna paczka
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 61-latka

Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionego 61-letniego mieszkańca gminy Lidzbark. Jego ciało znaleziono dziś w rzece Wel - powiedziała mł. asp. Justyna Nowicka, oficer prasowy działdowskiej policji....

Zamknij
RadioOlsztynTV