Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sześciu handlarzy narkotyków stanęło przed sądem

W Olsztynie ruszył proces sześciu mężczyzn oskarżonych m.in. o obrót i handel znacznymi ilościami narkotyków.

Trzech oskarżonych odpowiadało z wolnej stopy, trzech zostało doprowadzonych przez policję. Wprawdzie ich obrońcy wnioskowali o uwolnienie z aresztu, ale Sąd Okręgowy wniosek odrzucił i zarządził kolejne przesłuchania. Jeden z oskarżonych odpowiada za przemyt z Holandii czterech kilogramów marihuany (za to grozi nawet 15 lat za kratkami), kolejny – za próbę potrącenia samochodem policjanta, który próbował go zatrzymać, co może się skończyć pięcioletnim więzieniem.

W akcie oskarżenia czytamy również o zarzutach obrotu i handlu znacznymi ilościami narkotyków (m.in. amfetaminą, marihuaną i ecstasy). Kodeks karny przewiduje za to karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Pięciu mieszkańców Warmii i Mazur oraz jeden z województwa mazowieckiego w wieku od 25 do 48 lat, działało w okolicach Kętrzyna i Giżycka. Część z nich przyznała się do winy. Kolejna rozprawa – we wtorek. (mswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, amfetamina, narkotyki, marihuana, handlarze narkotyków
Spółka wydawnicza oszukała klientów na 62 tysiące złotych

27 osób z całej Polski oszukanych na łączną kwotę 62 tysięcy złotych - to wynik działalności spółki wydawniczej w powiecie elbląskim. Jak ustalili policjanci, 46-letni Krystian...

Zamknij
RadioOlsztynTV