Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef Rządowego Centrum Analiz: to województwo nabiera szczególnego znaczenia

Fot. K. Ośko

– Bezpieczeństwo to podstawowa potrzeba, stąd decyzje dotyczące województwa warmińsko-mazurskiego – mówił na antenie Radia Olsztyn profesor Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz.

W Olecku zaczęła się już budowa nowej jednostki wojskowej, która będzie częścią węgorzewskiej Mazurskiej Brygady Artylerii. To nie jedyna nowa jednostka wojskowa w regionie – żołnierze mają pojawić się także m.in. w Ostródzie czy Wielbarku.

– W dzisiejszych czasach to województwo nabiera szczególnego znaczenia – podkreślił w rozmowie z Andrzejem Piedziewiczem prof. Norbert Maliszewski.

Bezpieczeństwo to podstawowa potrzeba, w związku z tym rząd zwiększa tutaj obecność wojsk, czyli otwierane są nowe jednostki. Także dokonywane są zakupy służące modernizowaniu sprzętu wojskowego. Pamiętajmy też, że stacjonują tutaj wojska NATO. Ten region staje się szczególnie istotny.

Do województwa trafił już nowy sprzęt wojskowy, kupiony w Korei Południowej – to czołgi K2 oraz armatohaubice K9.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Norbert Maliszewski
Rządowe Centrum Analiz zaprasza studentów UWM na staż

Staż w kancelarii premiera? Taką niecodzienną propozycję otrzymali studenci Wydziału Nauk Społecznych UWM. Ma się odbyć w 3 departamentach Rządowego Centrum Analiz. - Na UWM jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV