Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef PSL przedstawił kandydatów w wyborach do sejmiku

Stanisław Żelichowski (PSL). Fot. archiwum RO

W Olsztynie zakończyła się Konwencja Wojewódzka Polskiego Stronnictwa Ludowego. Szef partii w regionie poseł Stanisław Żelichowski przedstawił kandydatów na radnych wyborach do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

W okręgu wyborczym nr 1 jedynką została wiceminister skarbu i obecna radna sejmiku, a jednocześnie była wicemarszałek regionu Urszula Pasławska, w okręgu nr 2 listę PSL będzie otwierał obecny wicemarszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, w okręgu nr 3 numerem jedne na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie obecny radny sejmiku Jan Bobek, w kręgu nr 4 listę partii otworzy Ryszard Kawczyński Dyrektor Zespołu Szkół w Karolewie, a jedynką na liście PSL w okręgu wyborczym nr 5 będzie Sylwia Jaskólska, wicestarosta szczycieński.

PSL na nadzieję powtórzyć doskonały wynik wyborczy w regionie sprzed 4 lat kiedy to partia otrzymała 24,5 procent poparcia.

W czasie konwencji przedstawiono także kandydata PSL w wyborach na prezydenta Olsztyna. Został nim prawnik Marcin Adamczyk. (kasz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, polityka, PSL, wybory, partia, listy, konwencja
Zakończenie procesu Małkowskiego przed wyborami?

Proces Czesława Jerzego Małkowskiego ma szansę zakończyć się przed wyborami samorządowymi 16 listopada. Choć pewności, że tak się stanie nie ma. Były prezydent jest oskarżony o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV