Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczypiorniak Olsztyn czarnym koniem rozgrywek II ligi? „Liczymy, że ciężkie treningi zaprocentują”

Piłkarze ręczni II-ligowego Szczypiorniaka Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Zespół, który może być czarnym koniem rozgrywek poprowadzi bardzo doświadczony Daniel Żółtak, który na pierwszym treningu miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Jak mówi były reprezentant Polski, po tygodniowym rozruchu w Olsztynie, przyjdzie czas na ciężką pracę w górach:

Mamy zajęcia na hali oraz w terenie. W niedzielę wyruszamy w okolice Zakopanego, a dokładniej do Kościeliska. Tam będziemy przez tydzień, do 25 sierpnia. Czeka nas głównie praca siłowa i wydolnościowo-szybkościowa. Na te akcenty będziemy kładli nacisk, ponieważ nie mamy tam dostępu do hali. Od 27 sierpnia będziemy trenować na własnych obiektach. Pierwszy turniej gramy 31 sierpnia, w Brodnicy. 4 września rozegramy prawdopodobnie mecz z Iławą.

00:00 / 00:00

Filarem zespołu ma być Radosław Dzieniszewski. Były czołowy zawodnik I-ligowej Warmii Energi Olsztyn rozstał się z poprzednim klubem, ponieważ rozpoczął kolejne studia i w niektóre weekendy mógłby nie być dostępny dla szkoleniowców. Radek wierzy jednak, że w Szczypiorniaku uda się wszystko poukładać:

Głównie zależy to od sytuacji, jak będą podzielone mecze. Udało mi się jednak dogadać z trenerem Danielem Żółtakiem, nie był to duży problem. Wiedziałem, że treningi będą ciężkie, jednak nie narzekam, bo to powinno zaprocentować. Będę na pewno wsparcie dla zawodników, ale to jest sport zespołowy. Mam nadzieję, że każdy z chłopaków się jeszcze bardziej rozwinie. Fajnie, jakby jeszcze kilku doświadczonych zawodników doszło do naszego zespołu.

00:00 / 00:00

Dłuższa rozmowa z trenerem Szczypiorniaka – Danielem Żółtakiem – w niedzielnym Magazynie Sportowym Radia Olsztyn.

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna
Kadrowicze w składzie Warmii Energa Olsztyn. Czy zespół poprawi wynik z poprzedniego sezonu?

Dwaj reprezentanci Polski w plażowej piłce ręcznej zasilili szeregi Warmii Energa Olsztyn. Do zespołu, który w minionym sezonie zajął 4. miejsce w tabeli I ligi dołączyli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV