Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczodry

Fot. P. Getka

„Szczedryk” to najbardziej znany na świecie ukraiński utwór muzyczny. Został stworzony na początku XX wieku przez wybitnego ukraińskiego kompozytora Mykołę Leontowycza, który wzorował się na staroukraińskiej kolędzie ludowej.

W latach 20. minionego wieku Ukraińska Kapela Republikańskiej ruszyła w tournée po Europie i Ameryce. Jego głównym celem było promowanie idei ukraińskiej niepodległości. To było sto lat temu. Teraz, na chwilę przed prawosławnymi świętami Bożego Narodzenia, w drogę znów ruszyli muzycy, ale nie tylko. To wolontariusze Olsztyńskiego Konwoju Humanitarnego.

Posłuchaj reportażu Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Po 5-dniowej wyprawie wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

W reportażu „Szczodry” wystąpili wolontariusze Olsztyńskiego Konwoju Humanitarnego – Adam Giska, Mirisław Grycuk, Dariusz Zyborowski, Rosslyn i Robin Szwec. W tle mogli Państwo usłyszeć „Szczedryka” w wykonaniu chóru i orkiestry Centrum Wojskowej Sztuki Muzycznej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Są pieniądze na renowację zabytków. To wielka szansa dla samorządów

Będą pieniądze na renowację i konserwację zabytków. W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego spotkali się z samorządowcami, by omówić szczegóły Rządowego Programu...

Zamknij
RadioOlsztynTV