Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarza. W odnalezieniu mężczyzny pomógł policyjny pies

Fot. Policja

Policyjny pies tropiący pomógł w odnalezieniu zagubionego grzybiarza w lesie pod Elblągiem. 73-letni mężczyzna zaginął w lesie w okolicy miejscowości Stagniewo.

Do kilkugodzinnych poszukiwań zaangażowano policjantów oraz leśników. Wsparcia udzielili także przewodnicy służbowych psów z Elbląga. To właśnie pies tropiący skierował policjantów w głąb lasu, prosto do miejsca, w którym siedział wychłodzony 73-latek. Mężczyzna nie potrzebował hospitalizacji, dlatego policjanci odwieźli go do domu.

Policja ostrzega, by do lasu nie wybierać się zbyt późno, bo zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie; nie chodzić do lasu w pojedynkę, nie oddalać się za bardzo od miejsca, z którego wyruszyliśmy. Bardzo ważne, aby mieć ze sobą naładowany telefon komórkowy, by razie potrzeby zadzwonić po pomoc rodziny lub policji.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pies
Zaniedbane szczenięta na jednej z olsztyńskich posesji. Zwierzęta są już w schronisku

Olsztyńska policja odebrała właścicielom zaniedbane szczenięta. Zwierzęta umieszczono w schronisku, a właściciel stanie przed sądem. Psy w wieku 8 i 12 miesięcy znaleziono na jednej z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV