Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczepienia dzieci i pogryzienia przez zwierzęta

Fot. PAP/Adam Warżawa

Czy rodzice chcą szczepić dzieci przeciwko COVID-19? Jak postępować, gdy dziecko ugryzie pies? To tematy audycji Na Zdrowie.

Trzeba się szczepić przeciwko COVID-19 bo niebawem będzie dominował bardziej agresywny wariant Delta – apeluje Sławomir Ogórek z Poradni Medycyny Rodzinnej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Niestety tempo szczepień spada, także zainteresowanie szczepieniem młodych osób jest umiarkowane.

Posłuchaj rozmowy z lekarzem Sławomirem Ogórkiem.

00:00 / 00:00

Wiosną i latem rośnie liczba dzieci pogryzionych przez psy. Do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie rocznie trafia ok. 200 małych pacjentów pogryzionych przez różne zwierzęta. Dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego powinny natychmiast trafić do tej placówki nawet, jeśli rany są lekkie, powierzchowne. Dlaczego jest to tak ważne – mówią Anna Zdanowska-Ruskań – ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych Szpitala Dziecięcego w Olsztynie oraz lek. Barbara Chwała – zastępca dyrektora ds. lecznictwa tej placówki.

 

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szczepienia
Duże zainteresowanie rządowym programem w regionie. Ile osób złożyło wnioski na szkolną wyprawkę?

Prawie 283 tysiące wniosków złożyli mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w programie Dobry Start w pierwszym dniu ich przyjmowania. To ponad połowa uprawnionych do...

Zamknij
RadioOlsztynTV