Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szanse, problemy i wyzwania. Pierwsza dyskusja pt. „Metropolia Olsztyn”

Fot. Ł. Sadlak

Jak może rozwijać się stolica województwa warmińsko-mazurskiego? O tym dyskutowali uczestnicy pierwszego spotkania z cyklu „Metropolia Olsztyn”.

– Toczyliśmy podobną dyskusję na poprzednim spotkaniu i okazało się, że jedno nie wystarczy – powiedziała prof. Małgorzata Suświłło, prezes Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

00:00 / 00:00

– Chcemy rozmawiać o różnych problemach naszego miasta. Chodzi o nowe impulsy rozwojowe, m.in. kolej metropolitalną. Ważne są też inwestycje w kulturę – podkreślił Jerzy Szmit, prezes olsztyńskich struktur PiS.

00:00 / 00:00

– Te tereny powinny tętnić życiem cały rok. Region nie powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie z turystyką, ale również sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości – stwierdziła Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii.

00:00 / 00:00

– Olsztyn musi liczyć się na arenie ogólnopolskiej, to jedyna droga – dodał jeden z prelegentów, pochodzący z Olsztyna Paweł Pietkun – szef serwisów informacyjnych TVP World.

00:00 / 00:00

– Tzw. Akademia Kopernikańska jest szansą i wyróżnieniem dla Olsztyna, który również związany jest z Mikołajem Kopernikiem historycznie – przekonywał natomiast Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.

00:00 / 00:00

– Przemysł nie powinien być wykluczany. To właśnie jego pracownicy napędzają inne gałęzie gospodarki – dodał Waldemar Lipka, przedsiębiorca i prezes Olsztyńskich Zakładów Graficznych.

00:00 / 00:00

– Region musi być bardziej widoczny na mapie Polski, m.in. na ogólnokrajowych spotkaniach – ocenił Michał Karnowski – redaktor naczelny tygodnika Sieci i portalu Wpolityce.

00:00 / 00:00

Cykl spotkań „Metropolia Olsztyn” powstał z inicjatywy lokalnego Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W dyskusji brali udział mieszkańcy Olsztyna, samorządowcy oraz dziennikarze. AKO przekonuje, że spotkania dotyczące Olsztyna, będą odbywały się cyklicznie.

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przekop Mierzei Wiślanej. Powstanie tor wodny do portu w Elblągu

Rozpoczęło się pogłębianie i znakowanie toru wodnego przez Zalew Wiślany do Elbląga. To jeden z etapów budowy kanału żeglugowego, który połączy ten zalew z Zatoką Gdańską...

Zamknij
RadioOlsztynTV