Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szansa dla młodych talentów. Music Masteclass czeka na chętnych

Młodzi muzycy z regionu oraz kraju mogą rozwijać swoje umiejętności na największych w Polsce północnej warsztatach – Elbląg Music Masteclass, które odbędą się w lipcu. W tym roku lekcje kierowane są do osób, które grają na  skrzypcach, altówce, wiolonczeli oraz gitarze.

Organizatorzy czekają na wszystkich chętnych muzyków, zarówno dzieci, uczniów, studentów czy absolwentów.

Będą cztery klasy instrumentalne, a do tego szereg atrakcji m.in. zespoły kameralne, warsztaty jazzowe, warsztaty budowania kariery.

– mówiła dyrektorka Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Karolina Nowotczyńska.

Uczestnicy Elbląg Music Masteclass zaprezentują się przed elbląską publicznością podczas czterech festiwalowych koncertów, a laureaci konkursu Młodego Wirtuoza wystąpią w koncercie finałowym z zawodowymi muzykami. Zajęcia poprowadzą wybitni instrumentaliści i wykładowcy renomowanych uczelni z Polski i z zagranicy, m.in. skrzypek Mariusz Patyra.

Muzykami podczas warsztatów opiekowała się będzie także fizjoterapeutka, która ma instruować uczestników jak przyjmować poprawną postawę podczas gry na instrumencie.

Wydarzenie odbędzie się po raz trzeci. Patronem jest Radio Olsztyn.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autorka: A. Lipczyńska
Redakcja: Ł. Sadlak/BSC

Więcej w skrzypce, wiolonczela
Magia barokowej harmonii w kościele ewangelickim w Olsztynie

W Kościele Ewangelickim w Olsztynie odbędzie się dziś koncert  „Magia barokowej harmonii”. Wystąpi Trio Smyczkowe w składzie: Katarzyna Filipiak, Maria Kozłów-Ratke i Agata Oriana Kwahs. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV