Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szacunek, poświęcenie, seksualność, płodność czyli trudne rozmowy o życiu nastolatków

Fot. fotolia

Porozmawiajmy o życiu – pod takim hasłem w Olsztynie odbyła się konferencja promująca wartość ludzkiego życia.

Do wysłuchania wykładów zaproszono młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną, która niebawem wejdzie w dorosłość. Organizatorzy chcieli zwrócić ich uwagę na sprawy, które odegrają w ich życiu szczególną rolę. Mowa m.in o seksualności i płodności.

Zazwyczaj mówi się o antykoncepcji, a to nie jedyne rozwiązanie – o czym przekonywała Marta Stasieło z Fundacji Każdy Ważny.

00:00 / 00:00

Ksiądz profesor Marian Machinek mówił natomiast o szacunku i poświęceniu drugiemu człowiekowi, których niestety często brakuje.

00:00 / 00:00

Konferencja, w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie, była jednym z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia, który przypada 24 marca. Sejm uchwalił go 15 lat temu – w sierpniu 2004 roku.
Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, konferencja, życie, nastolatek
W Olsztynie odbyła się konferencja na temat perspektyw dla mieszkańców obszarów wiejskich. Gościem była minister Szymańska

Aż 40% Polaków mieszka na wsi. O możliwościach poprawy jakości ich życia samorządowcy i eksperci dyskutują w Olsztynie.  To jedna z kilku  konferencji „Perspektywy dla mieszkańców...

Zamknij
RadioOlsztynTV