Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szachowe zmagania najmłodszych. Do rywalizacji stanęło kilkaset osób

Fot. J. Golon

200 uczniów i uczennic rywalizowało w rozegranym w Olsztynie Turnieju Szachowym dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodą był puchar warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty.

W zawodach uczestniczył między innymi 10-letni Aleksander Kopacki, uczeń Szkoły Podstawowej 22 w Olsztynie, mistrz Polski w szachach i reprezentant kraju w mistrzostwach świata.

Sędzią głównym turnieju był przewodniczący sędziów wojewódzkich Piotr Kraśniewski. Rozgrywki prowadzono systemem szwajcarskim. Każdy z zawodników miał po 10 minut i musiał rozegrać siedem rund.

Kurator Krzysztof Marek Nowacki powiedział Radiu Olsztyn, że najbardziej cieszy się z udziału w turnieju najmłodszych uczniów.

Przy grze w szachy rosną kompetencje matematyczne i IQ. To też umiejętność syntezy, analizy i refleksu. Mówi się refleks szachisty i oznacza to, że ma on dobry refleks i toczy bój na planszy szachowej

– dodał kurator.

Była to piąta edycja tej imprezy. Turniej rozegrano w Zespole Szkół numer 3.

Posłuchaj relacji

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Autor: J. Golon
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szachy, dzieci, zawody, turniej
Alarmujące wyniki raportu. Rusza kampania przeciw przemocy wobec dzieci

Nawet 80 procent dzieci i młodzieży przynajmniej raz w życiu było ofiarą przemocy - wynika z najnowszego raportu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Krzywdzą opiekunowie, rodzice, ale...

Zamknij
RadioOlsztynTV